čtvrtek 18. srpna 2011

Má mě rád ♥ Nemá mě rád

Přesně tyhle slova se mi vždycky vybavují, když koukám na kopretiny. Vynořují se vzpomínky na doby dětství, kdy jsme s holkama seděly v lučním kvítí a jemně leč barbarsky jsme odtrhávaly okvětní lístky jeden po druhém s netrpělivostí, jak ortel kopretiny dopadne. Bylo to dětsky roztomilé, romantické a mělo to neopakovatelné kouzlo prvních platonických lásek. Vázání věnečků a házení po vodě na oslavu, že nás mají rádi, bylo jako třešnička na dortu. Vždycky když vidím kopretiny, vynoří se přesně tyhle vzpomínky.
Tak mě včera napadlo, že bych si měla ještě natrhat poslední kytičku kopretin do vázy. Vzhledem k tomu, že v sobotu pokosíme louku v druhé seči, je u nás konec léta i kopretin. Když se na ni koukám, obdivuji ji čím dál víc. Jak pyšně se tyčí nad ostatními. Je hrdá a trochu i sobecká. Nemá ráda ve váze žádnou kamarádku. Tak jsem se vydala na louku brzy z rána za pořádné rosy. Myslela jsem, že naprosto nepozorována. Ale skutečnost byla jiná. V patách se na výpravu už ne za kopretinami ale za mnou vydali malý i velký pes a k nim se přidal černý kocour Čert. Vypadali jsme na té louce jako kobylky, které skáčou z místa na místo. Udělali jsme v louce spousty cestiček a aby toho nebylo málo, velký pes pociťoval potřebu ranní očisty, tak se po pár krocích v té rose válel. No nevím jestli z nás manžel při kosení bude nadšený . Ale puget kopretin mám. :))
♥Mám ho ráda♥

Koho??? No přeci časopis DEKOR . Vyrazila jsem dnes do města za nákupy. Nejdříve se mi vůbec nechtělo, ale teď toho vůbec nelituji. Z tohoto časopisu jsem unešená a vždycky se těším na každé další číslo. Je v něm tolik nápadů, rad a inspirace. Taková bývala pro mne i Praktická žena. Teď je ovšem hrozně drahá. Ale ani to by mi nevadilo. Jenže za ty peníze najdu v časopise více jak přes půlku reklamy, a to se mi vůbec nelíbí. Takže která ještě časopis doma nemáte, utíkejte do trafiky a honem si ho kupte.


♥  Jana  ♥

1 komentář:

  1. Ahoj
    Tvoje stránečky se mě moc líbí.Levandule,hortenzie,kytice lučního kvíti ve mě budí zvláštní pocit a tyto květy miluji.Vlastním 3veliké keře hortenzií modré,bílé a růžovo fialové.Při plném květu jsou nádherné.A teď k časopisu Praktická žena,leta jsem jí odebírala ale teď v ní nic moc není a tak tu a tam si koupím právě ten Dekor a jsem spokojená.Zaujal mě velice háčkovaný vzorek který je na foto s časopisem-to jsi háčkovala?

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...